سیاه چاله ها در حیاط خلوت کیهانی ما مخفی

جهت ورود کلیک فرمایید


NGC 1448، یک کهکشان با یک هسته کهکشانی فعال پنهان شده توسط گاز و گرد و غبار است، در این تصویر دیده می شود.
اعتبار: کارنگی-ارواین کهکشان بررسی / NASA / JPL-Caltech برای
تصویر کامل و عنوان
کهکشان IC 3639 با پنهان فعال کهکشانی هسته
این کهکشان، به نام IC 3639، همچنین شامل یک مثال از یک سیاه چاله مبهم.
اعتبار: ESO / NASA / JPL-Caltech برای / مؤسسه علوم تلسکوپ فضایی
تصویر کامل و عنوان

هیولا سیاه چاله گاهی اوقات پشت گاز و گرد و غبار در خفا انجام دادن، پنهان از نگاه بسیاری از تلسکوپ. اما آنها خود به دور زمانی که مواد به آنها در تغذیه با انرژی بالا اشعه X که NuSTAR یکی ناسا (تلسکوپ طیف هسته آرایه) ماموریت می تواند تشخیص ساطع می کند. این که چگونه NuSTAR یکی به تازگی دو سیاه چاله و گاز پوشیده، واقع در مرکز کهکشان های نزدیک شناخته شده است.

"این سیاه چاله نسبتا به کهکشان راه شیری نزدیک هستند، اما آنها تا به حال از ما پنهان مانده اند، گفت:" ADY Annuar، دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه دورهام در انگلستان، که نتایج را در نشست انجمن نجوم آمریکا در انگور ارائه ، تگزاس است. "آنها مانند هیولا پنهان در زیر تخت خود هستیم."

هر دو از این سیاه چاله موتورهای مرکزی که ستاره شناسان آنرا "هستههای کهکشانی فعال،" کلاس از اشیاء بسیار روشن است که شامل اختروش و بالازارها هستند. بسته به اینکه چگونه این هستههای کهکشانی گرا هستند و چه نوع از مواد آنها را احاطه کرده، آنها بسیار متفاوت به نظر می رسد زمانی که با تلسکوپ های بررسی شده است.

هستههای کهکشانی فعال آنقدر روشن زیرا ذرات در مناطق اطراف سیاه چاله بسیار گرم و تابش می کنند در سراسر طیف کامل الکترومغناطیسی - از امواج رادیویی کم انرژی به انرژی بالا اشعه X. با این حال، هسته فعال ترین توسط به یک منطقه شیرینی به شکل گاز ضخیم و گرد و غبار که در ابهام فرو مناطق مرکزی از خطوط خاص از دید احاطه شده است. هر دو از هستههای کهکشانی فعال که NuSTAR یکی به تازگی مورد مطالعه به نظر می رسد گرا شود که ستاره شناسان آنها را مشاهده روی لبه. این بدان معناست که به جای دیدن مناطق مرکزی روشن، تلسکوپ های ما در درجه اول منعکس اشعه X را از مواد ابهام شیرینی به شکل.

"فقط به ما نمی توانیم خورشید در یک روز ابری را ببینید، ما نمی توانیم به طور مستقیم ببینید که چگونه روشن این هستههای کهکشانی فعال واقعا به دلیل تمام گاز و گرد و غبار در اطراف موتور مرکزی هستند، گفت:" پیتر بورمن، دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه ساوتهمپتون در انگلستان.

بورمن منجر مطالعه از یک کهکشان فعال به نام IC 3639 است که 170 میلیون سال نوری. محققان داده NuSTAR یکی از این شی تجزیه و تحلیل و آنها را با مشاهدات قبلی از رصدخانه پرتو ایکس چاندرا ناسا و ژاپن به رهبری ماهواره ای Suzaku مقایسه شده است. این یافته ها از NuSTAR یکی است که به انرژی اشعه X بالاتر از این رصدخانه ها حساس تر، ماهیت IC 3639 به عنوان یک هسته کهکشانی فعال اعلام. NuSTAR یکی نیز برای اولین بار اندازه گیری دقیق مقدار ماده است پنهان موتور مرکزی IC 3639، اجازه می دهد محققان برای تعیین چگونگی درخشان این هیولا پنهان واقعا ارائه شده است.

NGC 1448. این سیاه چاله در مرکز آن تنها در سال 2009 کشف شد، حتی اگر آن را در مرکز یکی از نزدیک ترین کهکشان های بزرگ کهکشان راه شیری ما است: بیشتر تعجب آور کهکشان مارپیچی که Annuar در متمرکز شده است. بر اساس "نزدیک،" ستاره شناسان معنی NGC 1448 تنها 38 میلیون سال نوری فاصله (سال نوری حدود 6 تریلیون مایل) است.

مطالعه Annuar کشف کرد که این کهکشان همچنین دارای یک ستون قطور گاز پنهان کردن سیاه چاله مرکزی، که می تواند بخشی از یک منطقه شیرینی به شکل. تابش پرتو ایکس از NGC 1448، به عنوان NuSTAR یکی و چاندرا دیده می شود، نشان می دهد برای اولین بار است که، به عنوان با IC 3639، باید یک لایه ضخیم از گاز و گرد و غبار پنهان سیاه چاله فعال در این کهکشان از خط دید ما باشد .

پژوهشگران همچنین دریافتند که NGC 1448 دارای جمعیت زیادی از جوان ستاره (فقط 5 میلیون ساله)، نشان می دهد که کهکشان تولید ستاره های جدید در همان زمان که سیاه چاله آن تغذیه گاز و گرد و غبار. محققان در طول موج های نوری را به تصویر NGC 1448 با استفاده از رصدخانه جنوبی جدید تلسکوپ اروپا، و شناسایی که در آن دقیقا در کهکشان سیاهچاله باید باشد. محل یک سیاهچاله را می تواند سخت به دقت اشاره کردن به این دلیل که مرکز کهکشان با ستاره شلوغ است. بزرگ تلسکوپ های نوری و رادیو می تواند کمک به تشخیص نور از اطراف سیاه چاله ها به طوری که ستاره شناسان می توانند محل و قطعه خود را با هم داستان رشد خود را پیدا کنید.

"این بسیار هیجان انگیز را به استفاده از قدرت NuSTAR یکی به مهم، اطلاعات منحصر به فرد در این جانوران، حتی در حیاط خلوت کیهانی ما که در آن می توان آنها را در جزئیات مورد مطالعه است، گفت:" دانیل استرن، دانشمند پروژه NuSTAR یکی در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در پاسادنای کالیفرنیا .

NuSTAR یکی از عملیات اکسپلورر کوچک که Caltech برای ماموریت علمی ناسا در واشنگتن به رهبری و مدیریت توسط JPL است. NuSTAR یکی در همکاری با دانشگاه فنی دانمارک و آژانس فضایی ایتالیا (ASI) توسعه داده شد. این فضاپیما توسط علوم مداری شرکت، دالس، ویرجینیا ساخته شده است.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای